1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas V i VI wrocławskich szkól podstawowych.
  2. Organizatorem zawodów jest Dyrektor Gimnazjum Nr 34 we Wrocławiu.
  3. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
  4. Cele Konkursu to:
    • rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania łamigłówkami liczbowymi,
    • podkreślenie roli logicznego, matematycznego myślenia,
    • zachęcenie uczniów do rozwijania swoich uzdolnień,
    • tworzenie płaszczyzny współzawodnictwa między szkołami,
    • integracja środowisk szkół podstawowych na terenie Wrocławia.
  5. Za zapewnienie opieki i bezpieczeństwa uczestnikom Konkursu odpowiada dyrektor szkoły, do której uczęszcza uczeń (w drodze na konkurs, w czasie jego trwania i w drodze powrotnej do szkoły).
  6. Kartę zgłoszenia do Konkursu Drużynowego (załącznik nr 1) należy przesłać do 27 marca 2015 roku na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  7. Uczniowie tworzący drużynę złożoną z czterech zawodników wyłaniani są w eliminacjach organizowanych przez nauczycieli w macierzystych szkołach.
  8. Uczniowie tworzący drużynę rozwiązują zadania w parach (1 arkusz na każdą parę zawodników). Wynikiem drużyny jest suma punktów dwóch par.
  9. Za każde zadanie można otrzymać:
    1. maksymalną liczbę punktów - za poprawnie wypełniony diagram
    2. część całkowitą z 50% punktów - za diagram wypełniony co najmniej w połowie
    3. 0 punktów - za diagram pusty lub z co najmniej jedną źle wpisaną cyfrą
  10. Zadania w zawodach to klasyczne sudoku różnych rozmiarów z ewentualnymi modyfikacjami (sudoku nieregularne, diagonalne, po kolei, nie po kolei, antykonikowe, bezstykowe i inne).
  11. Zawody składają się z dwóch 30-minutowych rund, pomiędzy którymi jest 15-minutowa przerwa.
  12. Uczestnicy Konkursu otrzymują dyplomy.

kontakt:

załącznik nr 1